בדיקות דם עד הבית:

בדיקות דם עד הבית:

צריכים לעשות בדיקת דם? לא חבל לבזבז זמן בתור הארוך בקופת החולים?
אצלינו אפשר לתאם בדיקת דם עד הבית בשיחת טלפון מהירה או בשליחת הודעה דרך הוואטסאפ.

רוב האנשים מבצעים בדיקת דם כחלק מסדרת בדיקות שגרתיות לגוף, בין אם מדובר במבוגרים או בילדים. כולם בסופו של דבר יבצעו בדיקת דם בשלב מסויים בחיים.
מי שביצע בדיקת דם יודע עד כמה זה מתיש לחכות בתור האינסופי בקופות החולים. בזמן שאנו מחכים בתור לבדיקה יכולנו להספיק לבשל ארוחה, לקחת את הילדים לגן או לבית הספר, להתחיל לעבוד ועוד…
חוץ מהזמן הארוך של ההמתנה לבדיקה בתור בקופת החולים, אנו מסתכנים בנוסף בהידבקות במחלות מהאנשים שנמצאים איתנו בתור. (במיוחד אם מדובר בתקופת קורונה).מתי ולמה מומלץ לעשות בדיקות דם?

ישנם מגוון סיבות אשר בגללן הרופאים שולחים אותנו לבצע בדיקות דם, למשל, פיענוח רפואי, בדיקת דם שגרתית שבדרך כלל האדם הפשוט יבצע פעם בשנה לפחות, במידה ואנו לוקחים תרופות, נבצע בדיקת דם לצורך בדיקת השפעתן של התרופות.


בדיקת דם יכולה לסייע לרופא בפיענוח שאלות רבות הקשורות למצב הרפואי של המטופל. כמו:

  • בדיקה והערכת תפקוד האיברים בגופנו.
  • אבחון מגוון רחב של מחלות או בדיקת המצב הבריאותי.
  • גילוי גורמי סיכון שונים למחלות לב.
  • בדיקת קרישת דם.
  • ועוד מגוון רחב של תשובות שהרופאים יכולים לקבל מבדיקת דם פשוטה.אז איך בעצם עובדת בדיקת הדם?

בדיקות הדם שכיחות מאוד בקרב בני האדם ורוב הזמן אינן דורשות הכנות מיוחדות. לפעמים בבדיקת דם מסוימת יהיה צורך לצום כ - 8 עד 12 שעות לפני הבדיקה. בדרך כלל ברגע שהרופא מוציא למטופל הפנייה לבדיקת דם הוא יסביר לו כיצד הוא צריך להתכונן לבדיקה.
במהלך ביצוע בדיקת דם, נלקחת דגימה של דם מגופו של המטופל. הדגימה נלקחת מהווריד בזרוע באמצעות מחט דקיקה. התהליך הוא מהיר מאוד ופשוט במיוחד.

לאחר שבדיקת הדם של המטופל מגיע למעבדה, עובדי המעבדה מנתחים אותה ובודקים ממצאים. הבדיקה הראשונית שיבצעו עובדי המעבדה היא ספירת תאי דם. בדיקה נוספת היא הפרדה של תאי הדם מהנוזל המכיל אותם. הנוזל נקרא - "פלזמה" או "נסיוב" (סרום). נוזל זה משמש למדידת חומרים שונים בדם.
התוצאות יכולות לסייע בזיהוי בעיות בריאות מגוונות בשלבים מוקדמים של הבעיה.

לא בכל מצב ניתן לאבחן בעיות או מחלות רפואיות דרך בדיקת הדם. ישנם מגוון רחב של בדיקות למגוון רחב של בעיות. במידה והרופא יזהה בעיה רפואית כלשהי הוא ימליץ לכם על בדיקות שונות שהן לא בהכרח בדיקת דם.

הזמינו תור דרך הווטסאפ לבדיקת דם עד הבית:

במקרים רבים בעת קבלה הפנייה לבדיקת דם אתם מתבקשים לקבוע תור למעבדה ולהגיע מוקדם בבוקר לאחר צום של כמה שעות. ההגעה למעבדה, נסיעה בפקקים, המתנה בתור, לקום מוקדם בבוקר ועוד.. מקשים עליכם וגורמים לדחיית הבדיקות ולעיתים גם להחמרה במצב הבריאותי.
כיום, חל שינוי בעולם בדיקות הדם. מהיום אפשר להזמין בדיקת דם עד הבית במהירות ובקלות דרך שליחת הודעת ווטסאפ או ביצוע שיחה מהירה בטלפון.
אנו מזמינים אתכם להתקשר אלינו ל"אור ועזר" בכל עת ולהזמין בדיקת דם עד הבית. חסכו את כאבי הראש ובצעו את הבדיקה בצורה הנוחה והבטוחה ביותר. אנו עומדים לרשותכם בווטסאפ או בטלפון להזמנת תורים.

למאמרים נוספים